Moje Cesta

Olomouc, 2016
Někdy, někde, v nějakém segmentu času a prostoru, jsem učinil rozhodnutí. A přibližně na začátku roku 2010 jsem se vydal na Cestu. V některých kulturách se o ní hovoří jako o Dobré rudé stezce (Good Red Road) vedoucí do středu Posvátného kruhu života, jinde jako o stezce vedoucí k osvícení nebo evolučním procesu. V Kurzu zázraků se pak hovoří o spáse a našem návratu. Já ji zde nazývám Osobním rozvojem.
"Myšlenky se šíří sdílením."
- Kurz zázraků
Na jaře 2010 vznikl můj první web, který jsem provozoval až do konce roku 2012. Publikoval jsem na něm úryvky z článků na téma osobního rozvoje, které mě oslovily. A několik článků jsem také sám napsal. Sdílel jsem všechno co mě zajímalo, to, s čím jsem „vnitřně souznil“. A také svou Cestu a své Poznání. Na konci roku 2012 měl onen web 50 tisíc hitů měsíčně.

Napsal jsem ke stovce článků. Dají se ještě najít na Czech Free Pressu, nebo na slovenské Ceste Človeka. Některé bych dnes napsal jinak, některé bych už asi nenapsal, a některé jsem se rozhodl zveřejnit znovu na těchto stránkách.
 
V létě 2014 jsem přestal psát. Neměl jsem už co říct. Má Cesta mě přivedla do Ticha. Ale také mě přivedla k frekvencím Reconnective Healing® a The Reconnection®. Dokonce dvakrát během sedmi let.

Semináře v hotelu Pyramida, Praha 2011, a v hotelu Corinthia, Praha 2018

Poprvé jsem se s těmito frekvencemi setkal při svém osobním znovunapojení (The Personal Reconnection). Hned na to, v září 2011, jsem absolvoval semináře Reconnective Healing® Level I/II a The Reconnection® Level III, otevřel jsem si v Ostravě praxi, a můj život nabral neuvěřitelný spád. Praxi jsem v létě 2012 opustil, odstěhoval jsem se do Brna, a pak jsem si prošel ne zrovna jednoduchým obdobím života. Absolvoval jsem Kurz zázraků, hledal sám sebe, a ze všeho nejraději pobýval v Tichu.
„Řečí Boha je Ticho, všechno ostatní je jen špatný překlad.“
- Rúmí
Vrátil jsem se do Ostravy. V létě 2015 jsem si našel práci v dělnické profesi, kterou jsem musel ani ne po dvou letech opustit. Zatím co jsem si léčil boreliózu a svá zničená záda, snažil jsem se hledat krásu v každodennosti a zaznamenávat ji prostřednictvím fotografie. A někdy jsem také zachytil slova, která ke mně připlula.

Více než rok jsem věřil moderní medicíně a státnímu sociálnímu systému, až jsem se ocitl nevyléčený, téměř bez prostředků, a také bez jakékoli možnosti změnit svou velice nepříznivou životní situaci. A pak mě zážitek dcery, která si vydělávala na univerzitní studium v jednom anglickém ústavu, přiměl k tomu, abych po dlouhé době použil Reconnective Healing frekvence. Přestože jsem jen ztěžka, a mnohdy s nepředstavitelnou bolestí vstával z postele a vykonával ty nejzákladnější činnosti, začal jsem na netu vyhledávat infromace, a nakonec jsem se v únoru 2018 přihlásil, za své poslední úspory, do nového vzdělávacího programu The Reconnection. 
"Vaší prací je otevírat dveře. Jejich prací je rozhodnout se, jestli mají odvahu jimi projít."
- Šalamoun
Hned na to se můj zdravotní stav začal velmi rychle zlepšovat i bez péče lékařů. A také jsem si našel práci, která mi pomohla překlenout obtížné období. To, co se mi celý rok nedařilo, se najednou vyřešilo během pár týdnů. V březnu 2018 jsem absolvoval The O.N.E. Experience, zahrnující Online Essentials Course (Level I) a Live Immersion Weekend (Level II) s Dr. Ericem Pearlem, co-instruktorkou Jillian Fleer a Global Teaching Teamem.
"Každý má v životě nějaký cíl... nějakou jedinečnou schopnost nebo talent, jejž může nabídnout druhým. A když svůj talent použijeme ve prospěch druhých, prožíváme extázi svého vlastního ducha, což je nejvyšším cílem."
- Deepak Chopra, M.D.
Kruh se po sedmi letech uzavřel. Jsem Reconnective Healing Foundational Practitioner. Přijal jsem své pozvání a prošel jsem dveřmi. Snad proto, abych Vám je mohl otevřít.

Test osobnosti: Léčitel

Pochybnosti... Přicházejí obvykle, když se nedokážu pohnout z místa. Když mám pocit že to, co chci, nefunguje. A ten právě teď mám. Naštěst...