Informace k focení

Výjimečná služba od začátku do konce

Mým cílem je, aby každý aspekt vašeho portrétování byl bezproblémový a příjemný. Od našeho prvního kontaktu a rezervace vhodného termínu, až po samotné focení a dodání vašich snímků.

Rád vytvářím snímky, které vyprávějí příběhy a zachycují osobnost, záliby a vášně. Snímky, které odrážejí emoce, lásku a jedinečné vztahy. Snímky, které předčí vaše očekávání a přinesou vám trvalou radost.

Poptávka a rezervace fotografování

Pokud vás to, co jste na mých stránkách viděli, inspirovalo, napište mi prostřednictvím kontaktního formuláře, pošlete mi e-mail nebo mi zavolejte. Můžeme si popovídat o vaší představě, o typu fotografií, které si přejete, a pak si domluvíme termín focení.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho dopředu se mám objednat?

Doporučuji objednat se asi měsíc před tím, než se chcete fotografovat. Ale nemusíte mít obavu kontaktovat mě i "na poslední chvíli". Možná se vám podaří narazit na volný termín v mém diáři.

Na kterých místech fotím?

To záleží na naší domluvě. Nejraději fotím v prostředí Ostravy - Poruby, Plesné, Martinova nebo Pustkovce. Nebráním se však dojet i někam jinam. Například k vám domů nebo na jiné místo, které máte rádi, pokud to místo bude stát opravdu za to. Za nepříznivého počasí můžeme focení přesunout na jiný termín.

Co se stane v den focení?

Nejlépe je začít s focením hned z rána, řekněme asi tak v 8 hodin (uvedený čas se může měnit podle konkrétního ročního období), aby jste byli v té nejlepší formě, plní energie a úsměvů. Pokud fotíme venku, je v této denní době krásné světlo, a prázdné parky a ulice. Jsou to ty nejlepší podmínky pro vznik krásných a zcela jedinečných fotografií.

Pracuji v uvolněném a přirozeném stylu. Portrétování (v závislosti na vybraném balíčku) obvykle trvá dvě hodiny, ale protože většinou dělám jen jedno focení denně, jsem poměrně flexibilní. Můžeme si udělat i malou přestávku - například na sušenky a/nebo na kávu.

Fotografování je vždycky veliká radost. A jaký je výsledek? Krásné fotografie, na kterých si užíváte jedinečné a šťastné okamžiky života. 

Co si obléknout na focení?

Na fotografiích vypadá nejlépe jednobarevné světlejší oblečení, které vám dodá svěží vzhled a venku vypadá prostě skvěle. Mohou to být košile, trika s dlouhým rukávem bez potisků nebo svetříky bez výrazných vzorů. Lomené bílé a pastelové topy a jeansy vypadají skvěle. Snažte se držet dál od tmavých, nebo naopak velmi jasných, svítivých barev.

Někdy i ty nejobyčejnější kousky oblečení vypadají naprosto úžasně, proto se nebojte vzít si s sebou i více různého oblečení. A speciálně pro ženy: nezapomeňte na jednoduché spodní prádlo bez krajek, bílé, černé nebo nejlépe tělové barvy. Prostě takové, které na sebe nebude strhávat přílišnou pozornost - pokud to ovšem není váš záměr.

Jak se namalovat a učesat?

Vlasy si umyjte a upravte tak, jak jste zvyklí, jen je extrémně nelakujte nebo negelujte, aby s nimi bylo možné pracovat. Pro ženy: v případě líčení pamatujte na to, že je nutné se „přimalovat“ o trochu více, protože fotografie potřebuje o něco více make-upu než běžné denní líčení.

Retuše

V ceně balíčků, s vyjímkou Klasického portrétu, jsou základní úpravy snímků: vyvážení odstínů nebo barev, expozice, jasu, kontrastu, odstranění drobných pupínků, modřin, škrábanců a ořez. V ceně není odstranění vrásek, podbradků, faldíků, bělení zubů...

V ceně balíčku Klasický portrét je retuš ve stylu fashion, beauty a life-style fotografií. Provádí se výhradně pomocí lokálních úprav a je proto časově poměrně náročná. Úprava jednoho snímku může trvat i více než hodinu.

Ceny a jejich splatnost

Ceny za fotografování, včetně podrobných informací o tom, co je součástí jednotlivých balíčků, jsou uvedeny na stránce Ceny a služby, a jsou splatné v den focení.

Cena za služby vybrané nad rámec balíčku a případné doplňkové služby je formou doplatku splatná převodem na účet ještě před jejich zpracováním. V případě požadavku na dopravu fotografa na místo, které se nachází mimo síť  MHD a/nebo mimo město Ostrava, nebo v případě požadavku na pronájem ateliéru bude požadována nevratná záloha ve výši uvedené v ceníku v části Doplňkové služby.

Nedojde-li k zaplacení ceny zvoleného balíčku či případného doplatku za služby vybrané nad rámec balíčku a případné doplňkové služby, vyhrazuji si právo zakázku nepředat do doby, než bude řádně zaplacena.

Reklamace a zálohování dat

Konečný výběr fotografií k úpravám a předání provádím sám. Ostatní nafocené neupravené snímky neposkytuji.

RAW soubory archivuji po dobu jednoho měsíce. Fotografie tedy můžete reklamovat do jednoho měsíce od převzetí zakázky. Soubory ve formátu JPG archivuji jeden rok. Pokud tedy v této době přijdete o data (JPG soubory se snímky z vaší zakázky), můžu vám je poslat znovu přes www.uschovna.cz. Tato služba je zpoplatněna, její cenu najdete v ceníku v částí Doplňkové služby.

Nespokojenost se svým vzhledem, fotografickým stylem nebo autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky.

Autorská práva

Všechny pořízené snímky jsou předmětem autorského práva. Základní informace o autorském právu naleznete na stránce Autorské právo jednoduše.

Klient má právo užít a publikovat zhotovené snímky (pokud není v jednotlivých případech dohodnuto jinak):

  1. na médiích papírových, filmových, elektronických i jiných,

  2. ve formě původní,
  3. pro účely vlastní prezentace.

0

Košík